Zihin Okulu
Zihin Okulu

Parapsikoloji - Telekinezi - Astral Seyahat - Telepati - Meditasyon...
 
AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Yeni Başlayanlar için Büyü Dersleri

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
JiTeM
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 122
Kayıt tarihi : 04/04/11
Yaş : 25
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Yeni Başlayanlar için Büyü Dersleri   Salı Nis. 05, 2011 4:24 pm

BÜYÜ NEDİR?

Evet arkadaşlar.Çoğumuz bu konuya meraklıyız.Büyü lafı hiçbir zaman eksik olmamıştır hayatımızdan.Kimimiz büyüyü kötü biliriz kimimiz korkarız kimimiz ise bilmediğimiz halde biliyor gibi yaparız.Peki o halde asıl soru şudur:Büyü nedir?

Eski bilgeler kendi yeteneklerini keşfederken bazı şeylerde keşfettiler.Tabiattaki canlıların,cansız varlıkların,gezegenlerin,renklerin,nesnelerin hatta sözlerin ve de en önemlisi inancın.Sadece enerji barındıran varlıklar biz değiliz.Bazı nesnelerin bile bizden daha fazla gücü var hatta sadece bazı sembollerin bile.Bunun farkına varıp şunu keşfettiler.Belirli bir inanç ölçüsünde isteklerini gerçekleştirmek için bu materyalleri kullanmak istediler.Bu olaydan sonra araştırmalar başladı.Astronomiye,herbalizme,sembolizme,simyacıl ığa önem arttı.Sonrasında ise şunu gördüler ki 'Bir amacı başarabilmek için enerjilerin kombine edilmesi' adına bir bilimdi bu.Daha eklenecek çok yazı var ama uzun lafın kısası olarak hevesiniz kaçmadan bu bilimi sizlerle paylaşmak isterim.

İLK ADIM : SİZ

Evet arkadaşlar.Öncelikle şu soruyu kendinize sorun:'Gerçekten büyücü olmak istiyor musunuz?'Cevabınız evet mi?İlk adımı attınız.O halde büyücü olacak iseniz:Kimseyi inciltmemeye,her canlıya saygı göstermeye,tabiata saygı duymaya,bilgiye sürekli susamaya,sonu gelmeyen araştırmaları kabul etmiş sayılırsınız.O zaman ilk olarak kişisel gelişim ile başlayalım.Öncelikle bol bol kitap okumanız gerekli çünkü kelime haznenizin geniş olması ve bilgi edinmeniz için.Bitkiler,kimya,semboller,büyü(bulabilirseniz eğer) ve herhangi dil öğrenim kitapları işinize çok yarayacaktır.Çünkü eğer kaynağı ana dilinizde bulamaz iseniz yabancı dillerdeki kaynaklara başvurabilmelisiniz.Unutmayın ki bilgi ön planda.Ne kadar büyü yaptığınızın değil ne kadar bilgi edindiğinizin önemi var.

İKİNCİ ADIM : ARAÇLAR

İnsan yaptığı aleti kullanması ile tanınır.Büyücülerinde araçları vardır.Onlarınki daha spirituel ve özeldir.İlk olarak onları tanıyalım.

Büyüsel Araçlar Athame : Athame nedir?

Çift taraflı ve siyah tutma kısmı olan(bazen beyaz olabilir)bir rituel bıçağıdır.Elementlerden Hava'yı temsil eder.

Athame ne işe yarar?

Rituel alanındaki bazı sembolleri çizmek,enerjiyi saklamak ve doğrudan enerjiyi iletmek,bazı simyasal yapılan çalışmaları karıştırmak,seramonileri başlatmak,çağırma ve defetme ve bunun gibi çoğu işlemde kullanılır.

Athame nasıl yapılır?

Öncelikle eğer kendi bıçağınızı yapabiliyorsanız ne mutlu size.Yapamıyor iseniz herhangi bir yerden çift taraflı bir bıçak alalım.İlk başta alkol ve ateş ile sterilize edelim sonrasında ise 3 gece dolunaya bırakalım.Nedeni şudur.Ay;dolunay halini aldığında enerji akışları güç kazanır.Ayrıca athamenizi negatif enerjilerden temizler.Sonrasında ise alt kısmını siyah bir boya ile(evet nadir olarak beyaza boyanabilir de demiştim.)boyayalım.Eğer engin bilgilere sahipseniz üzerine amacınız dahilindeki renkler ile runik yazılar yazabilirsiniz.Bu athamenizin gücünü arttırır.

Kaynaklar:
Mastering Witchcraft - Paul Huson
Witch's Circle - Maria Kay Simms
The Wiccan Mysteries - Raven Grimassi
The Encyclopedia of Witches and Witchcraft - Rosemary Ellen Guiley

Büyüsel Araçlar Asa : Asa Nedir?

Asa işlemlerine göre ağaçlardan yapılan(Dişbudak,söğüt,meşe vb.) ve Wicca'lar için yaşam gücü,gücün amblemi olarak kabul edilen bir büyü aracıdır.Bazı modern cadılar asasını gümüş ve altından yaparlar.Asalar yine işlevlerine göre taşlarla süslenir.

Örnek: Dişbudak Ağacı + Kedi Gözü Taşı ile yapılmış olan bir asa:

-dişbudak:
birleştirici ve kaynaştırıcı özelliği vardır büyüsel güçleri arttırır telepati telekinezi ve duru görü yeteneği üstünde etkilidir.

-kedigözü:
negatif enerjiden korur,konsantrasyonu sağlar.

Bu özellikleri taşır ve kullanana bu özellikleri sağlar.Bazı cadılara göre havayı bazılarına ise ateşi sembolize eder ve ateş doğru olanıdır.

Asa ne işe yarar?

Rituel alanının yapımında,yere sihirli semboller çizmekte,ruhları çağırmakta,ruhani gücü yönetmekte kullanılır.Söylenilenlere göre bütün pagan tanrı ve tanrıçalarına göre kutsal sayılır.

Asa nasıl yapılır?

Öncelikle ne istediğinizi belirleyin.Bilgelik(Söğüt)+Burcunuzun ruhani taşı(ikizler olduğunuzu var sayarsak beril).Berili genellikle taş ve mineral satan dükkanlardan satın alabilirsiniz.Söğüt ağacını bulun ve size dalını bahşetmesi için ondan yardım isteyin.Dalını aldığınız zaman O'na minnetinizi sunun ve bunu bir şekilde belirtin.(Bazı Wicca'lar dalını aldığı ağacı sularlar bu şekilde hem çevremiz güzelleşir,hem tabiata saygımız,hemde amacımıza ulaşırız)Sonrasında ise nasıl şekil verip süsleyeceğiniz size kalmış.

Kaynaklar:
Mastering Witchcraft - Paul Huson
Witch's Circle - Maria Kay Simms
The Wiccan Mysteries - Raven Grimassi
The Encyclopedia of Witches and Witchcraft - Rosemary Ellen Guiley

Büyüsel Araçlar Kadeh : Kadeh su elementini sembolize eden ve dişil gücü barındıran güçlü bir rituel aracıdır.Çoğu zaman gümüşten yapılır ama çoğu büyücüde kristal,altın,bronz,ahşap,kurşun ve kalaydan oluşan alışımlardan kadehlerde görülmüştür.Plastik asla görülmez.

Kadeh ne işe yarar?

Çoğu büyücü kadehleri tuz ile suyu,iksirleri ve bazı sıvıları dökmek için rituellerde kullanır.Covenlar da törenlerde kullanılır.

Pentakl

Evet arkadaşlar bu araç için fazla söze gerek yok.Çünkü genellikle tahta,kil,taş ve metallerden yapılan beş köşeli yıldız(pentagram)dır ve bir nevi tılsım görevini görür.Toprak elementini sembolize eder.(sıkça sorulan sorulardan biride pentakl ahşaptan yapılır mı?diye çok soru aldım.Cevap evet yapılır)

Büyüsel Araçlar Altar : Altar nedir?

Sunaktır.Wicca'lar içinse büyülerini hazırladığı ve tanrı/ça'larını onurlandırdığı kişisel alanıdır.

Altar ne işe yarar?

Altar bir wicca için sadece büyülerin yapıldığı yer değil aynı zamanda tanrılarını onurlandığı yerdir.Wicca'lar rituellerini burda gerçekleştirirler.Altar'da tanrılara hitaben sembolik değerlerde mevcuttur.Wicca'lar bu değerleri eşyalarıyla sağlarlar.Athame(hava),Asa(ateş),Kadeh(Su),Pentakl (toprak) olmak üzere dört element,ayrıca dört elementin birleşmesine sembolen Kazan(kazanların üç ayağı vardır.Çoğu kaynakta ay'ın Balmumu(waxing),dolunay(fullmoon),batan(waning)hal lerini,bazılarında geçmişi,şimdi ki zamanı ve geleceği,kiminde ise zihin,ruh ve bedeni temsil ettiğini söler.)Tapılan tanrı ve tanrıça heykelleri de altar da yer alır.

Kaynaklar:
Mastering Witchcraft - Paul Huson
Witch's Circle - Maria Kay Simms
The Wiccan Mysteries - Raven Grimassi
The Encyclopedia of Witches and Witchcraft - Rosemary Ellen Guiley

Bu araçlar tabiattaki 4 elementi ve onların bütünlüğünü ayrıca dişil ve eril gücün birlikteliğini sembolize eder.

ÜÇÜNCÜ ADIM : ZAMAN

Keşke her saniye büyü yapabilseydik.Malesef ki herşeyin bir zamanı var.Büyünün de öyle.Gelin bir göz atalım.İlk olarak Ay'ın hallerine ve gezegensel zamanların hesaplanmasına:

Büyüde Zaman ve Gezegensel Saatlerin Hesaplanması :
Keşke büyüleri her vakit yapabilseydik.Eski yazıtlar ve öğretilerde Gece Yarısı büyü zamanı olarak belirlenmiştir.Enerjilerin dünya üzerinde en hızlı enerji akışının olduğu saat olarak saptanmıştır.Bu saat dilimi her yerde 12:00(24:00) dir.

Gezegensel Saatler

Gezegensel saatler genellikle büyüde verim almak için kullanılan bir yöntemdir.Burçlar ve gezegen bilgisi bu konunun anahtarıdır.Gezegensel saatler şu şekilde hesaplanır.

1.Güneş-Pazar
2.Venüs-Pazartesi
3.Merkür-Salı
4.Ay-Çarşamba
5.Satürn-Perşembe
6.Jüpiter-Cuma
7.Mars-Cumartesi

Eğer Pazar günü;güneş saat 06:00 da doğuyor ise.Bu saat Güneş'in hükmettiği saattir.Bundan tam 70 dakika sonra Venüs'ün hükmü devreye girer.Yani saat 07:10'da Venüs saati başlar.Pazartesi günü güneşin saat 06:00 da doğduğunu var sayarsak bu ilk saat Venüs'ün saati olur.Çünkü pazartesiye Venüs hükmeder.

Büyü için Ay'ın Şekilleri(Daha açıklayıcı biçimler için eke bakınız)

Yeni ay

Bu evrede büyüsel eşyalar(athame,asa,tılsımlar vs.) ve şu tarz büyüler yapılır: Doğum,yeni fikirler,dilek-büyüleri,av,ve bazı şeyleri başa getirmek ile ilgili büyüler yapılır.

Balmumu ay(Waxing moon)

Bu evrede şu tarz ile ilgili büyüler yapılır: Doğum,güç,büyümek(gelişmek),bitki ekimi,arkadaşlık,harmoni,mutluluk,bazı şeyleri ve sonuçlarını saptamak,seyahat,korunma,eğitim,pozitif şans,aşk,sağlık ve para büyüleri yapılır.

Dolunay(Fullmoon)

Bu evrede bütün yapılan büyülerin enerjisi son seviyeye çıkar.Her şekilde büyü yapılabilir.

Solan ay(Waning Moon)

Bu evrede düşürme,kovma,salıverme,tersine çevirme,ölüm,sağlık,bilgelik,karşı-büyü tarzı büyüler yapılır.

Kara Ay

Ayın bu evresinde dinlenilmeye çekilinir ve büyü yapılmaz.

Tutulma(Eclipse)

Bu evrede sıradan büyülerin hepsi geri teper.Sadece bazı ritueller(genellikle birden fazla kişi ile yapılan ve çok bilge kişisel tarafından yapılan)enerjisini tutulmadan alır.Tutulma tarihte genellikle,tabiat ananın öfkesini,hastalıkları,kötü ruhları resmetmiştir.Eğer tek kişi iseniz ve büyü yapacak iseniz bu evrede yapmamanız tercih edilir...

Sonrasında ise amacımız için hangi gezegensel saati ne için kullanıcağımız söz konusudur.Buyurun burdan öğrenebilirsiniz.

Büyüde Gezegenler ve Sembolleri :
Büyü yapmak istediğimizde gezegensel saatlerin hesaplanışını ve büyünün hangi saatte yapıldığını daha önceki yazılarda anlatmıştım.Şimdi ise gezegenlerin sembolik değerlerini paylaşıcağım.

Güneş:

Başarı,otorite,şöhret,iyi şans,iyileştirme,sağlık,onur,umut,para,refah,korum a ile ilgili büyüler yapılır

Ay:

Yönetim,doğum,çocuk,kehanet,kadınsal güçler,verimlilik,iyileştirme,ev ile ilgili olan şeyler,barış,psişik güçler,uyku,telepati,görüşler,sezgiler ve anaçlık büyüleri yapılır.

Mars:

Kimya,cesaret,yıkım,şeytan çıkarma,sağlık,kara büyü kırma,hırs,eril güçler,evlilik,iyileştirme,askeri güçlerin başarısı,düşmanlar üzerinde güç sağlama,koruma,kişisel korunma,güç,savaş,silah kutsama ve yiğitlik büyüleri yapılır.

Merkür:

İletişim,kehanet,iyileştirme(ruh ve beden),eğitim,seyahat,bilgelik,gizli işler,zihinsel çeviklik,zihinsel sağlık büyüleri yapılır.

Jupiter:

Maddiyat(para,iş hayatı vb.),istekler,onur,yargı,refah,ilahiyat ile ilgili büyüler yapılır.

Venüs:

Sanat,güzellik,kültür,feminel güçler,arkadaşlık,aşk ve gençlik büyüleri yapılır.

Saturn:

Tarım,hayvanlar ve kuşlar,ölüm,bitirme,şeytan çıkarma,bitkiler,refah,koruma,görüşler,kader ve inançlar ile ilgili büyüler yapılır.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Kaynaklar:

Witch's Circle - Maria Kay Simms
The Wiccan Mysteries - Raven Grimassi
Mastering Witchcraft - Paul Huson
The Encyclopedia of Witches and Witchcraft - Rosemary Ellen Guiley

Bazen büyü için özel günler vardır.O özel günlere zaman çarkında bir bakalım ve ne günü ne çeşit büyü yapacağımıza bir bakalım.

Mevsimsel Geçişler,Sabbatlar ve başka sihirsel günler...
1 Ocak

Yılın ilk günü çoğu Wicca tarafından iyi şans getiren büyülerin yapıldığı gün olarak bilinir.Bu gün genellikle barış,sevgi,iyi sağlık ve refah büyüleri yapılır.

21 Ocak

Aziz Agnes'in günü olarak bu gün;Wicca'lar genellikle simya yeteneklerini aşk adına kullanırlar.Asırlardır süre gelen bu süreçte çoğu wicca rüyasında gelecekteki eşini bu gün gördükleri söylenir.

2 Şubat

Candlemas (imbolc ve oimelc olarak ta bilinir.) wiccaların ateş fertivalidir ve Tanrıça Brigid e adanmış Sabbattır.Bu günde kişisel güç-yükseltme,yeni başlangıç büyüleri,spiritual gelişme,sağlık,korunma büyüleri,mum kutsama,mum yakma büyüleri yapılır.14 Şubat

Aziz Valentine nin gününde binlerce insanın düşüncesine aşk düşmüş iken enerjisini aşktan ve sevgiden alan büyüler yapılır.Aziz Agne'nin günü gibi aşka dair simyacılık ile de uğraşılabilir.Bu gün aşk a dair tılsımlar alınır ve ya yapılır ve gelecekteki eşi görmek için ritualler yapılır.

21 Mart(Ekinoks)

(Ayrıca Ostara,Saxon verimlilik tanrıçasından sonra)bu gün gece ve gündüz süreleri eşitlenir.Verimlilik,kişinin hayatını dengelemek adına rituel veya büyüler,bahçe büyüleri,tohum-kutsama rituelleri ve oomantia (eski sanat ve yumurtalarla pratik kehanet).

1 Mayıs

Beltane zaman çarkında Samhain e ters düşer ve eski Celtic ateş festivali Sabbattıdır.Bugün Verimlilik ayinleri,sağlık,hayvanları ilgilendiren büyüler,temizleme ritueli ve korunma büyüleri yapılır.

21 Haziran

Aziz John'un günü ve yaz gün dönümü,en uzun gündüzü ve en kısa geceyi işaret eder.Bu gün ışığında dünyanın çoğu yerindeki Wiccalar eski pagan kültürünü takip etmeye devam ederek,büyü ve sağlık için gerekli bitkileri bahçelerinden ve ya doğadan toplayarak simyada ve büyülerde ayrıca eşya yapımındada kullanırlar.Büyü seçiminde Verimlilik,korunma büyüleri(genellikle tılsımlar yapılır).hayvan kutsama,görüş soruları,kehanetler(rüyalar ve görüşler hakkında).Rituel olarak bolluk,gücü bulma ve sonuç rituelleri yapılır.

1 Ağustos

Lammas(Lughnasadh olarak ta bilinir) Sabbat'ın üç hasatından ilkidir.Wicca geleneklerine göre eski Celtic güneş tanrısı,Lugh, yada muhteşem tahıl tanrıçalarına (Demeter,Ceres ve diğerleri gibi)adanmıştır.Lammas ayrıca ekmek festivali olarak ta bilinir.Minnet Rituelleri,hasat büyüleri,verimlilik ayinleri,ölüm ve dirilme ile ilgili pagan ayinleri yapılır.

13 Ağustos

Greek tanrısı Hecate'nin(Ay'ın,Ara yolun tanrıçası ve orta çağdan beri bilinen Cadıların Kraliçesi)günü olarak bilinir.Bu günde Verimlilik,refah,güç,kara büyü,korunma,seyahat ve de ölümün ruhları ile ilgili büyü ve ritueller yapılır.

21 Eylül(Ekinoks)

Ayrıca Mabon olarak ta bilinir(Gal verimlilik tanrısından sonra) Sabbatların üç hasat gününden ikincisi olarak bilinir.Wiccaların minnet ve şükran günüdür.Gece ve gündüz süresi eşittir.Minnet ayinleri,görüş sorgusu,hasat ayinleri,kehanet ve kişinin hayatındaki dengeyi bulmasına yardımcı olacak ritueller ve büyüler yapılır.

31 Ekim

Samhain(cadılar bayramı,gölge festivali olarak ta bilinir.)Yıl çarkının başlangıç ve bitişinin en büyük Sabbatı olarak bilinir.Bugünde ölülerin ve yaşayanların dünyası arasındaki fark en inceye düşer.Sabbatın son hasatı olarakta bilinir.Malesef bugün lanetler,belalar ve satanik ayinler de yapanlar vardır ama biz doğru olanı yapalım.Bugünde hasat ayinleri,kehanetler,korunma büyüleri,ölüyü onurlandırma ayinleri,ruhlar ile bağlantı kurma,defetme,sahiplenme rituel ve büyüleri yapılır.

21 Aralık

Kış gün dönümü(Noel yortusu ve kış ortası olarak ta bilinir)en uzun gece ve en kısa gündüzün yaşandığı gündür.Bu günde ölülerle bağlantı kurma,güç ve sağlık,dilek büyüsü,ve kişiye iyi şans getirme büyüleri yapılır.

Çok güzel artık bütün zamanlar bizim!Öyle ise bir sonraki adıma geçelim.

DÖRDÜNCÜ ADIM : RENKLER

Renklerin çoğu sanatta yeri vardır.Özellikle uzak doğu sanatlarında.Ayrıca sembolik değerleri de vardır.Bizde büyülerde bu renklerin sembolik değerlerini amacımıza uygun olarak kullanırız.Gelin bir göz atalım:

Büyüde Renklerin Önemi :
Sembollerin olduğu gibi büyüde renklerinde önemi vardır.Bunun sebebi temsil ettikleri mana ve tabiatta sergiledikleri sembolik değerleridir.Bu renkler çoğu zaman büyülerde mumların rengi çok önemli rol oynarlar.

Siyah: Çoğu insan siyah mum lafını duyunca aklına hep kara büyü ve bazı kötü ritueller de kullanıldığını sanır.Bunun yanı sıra negativiteyi def eder ve kötü tesiri kovar.Kara büyü kırmada,uğursuzluğu kovmada ve lanetlere karşı yapılan büyülerde de kullanılır.Samhain sabbatının geleneksel rengidir.

Mavi: Sakinlik ve barışın rengidir.Spiritual farkındalığın,uykuda korunma büyülerinin,Kova-Balık-Başak burçlarının astrolojik rengi ve boğaz çakrasının rengidir.(Asil Mavi)

Kahverengi: İyi tanınan kişileri ve ev hayvanlarına yönelik koruma büyülerinde,kayıp objeleri saptamakta(kehanet büyüleri),ev ile ilgili sorunları saptamakta ve oğlak burcuna ait kişilerin hayırlı ve güçlü enerji akımı yayması için(kişisel) yapılan büyülerde kullanılır.

Altın:Güneş tanrılarının kutsal rengi;sezgi ve koruma büyülerinde,Aslan burcuna özgü büyülerde ve kalp çakrasının açılmasına yardımcı renktir.

Gri:Negatif enerjileri nötrelize etmekte,başak burcuna ilişkin büyülerde ve bazı büyücülerin yaptığı 'gri büyü' büyülerde kullanılır.

Yeşil: Verimlilik,iyileştirme,şans,para,refah,oğlak burcuna ait büyülerde ve solar plexus çakrasını açmakta kullanılır.Ayrıca verimlilik tanrılarının kutsal rengidir.

Turuncu: Cesaret,yasal önemlerde,konsantrasyon ve teşfik büyülerinde kullanılır.Boğa burcunun ve Samhain sabbatının da rengidir.

Pembe: Aşk(platonik yada karşılıklı),feminite,bebek kızlara yönelik,arkadaşlık ve kötülüğü uzaklaştırma ile ilgili büyülerde kullanılır.Boğa burcununda renklerinden birisidir ve boğa burcuna ait büyülerde kullanılır.(leylak pembesi)

Mor:Her çeşit psişik olay,kehanet,başarı,bağımsızlık,Yay-Terazi burcunun büyülerinde kullanılır.Taç çakrasını açmaya yardımcı olur.

Kırmızı: Aşk,cazibe,güçlü duygular,fiziksel sağlık,güç,inanç gücü,Koç-Akrep burcu ile ilgili büyülerde kullanılır,Sakral çakranın açımında yardımcı rol oynar ve tüm Aşk tanrılarının kutsal rengidir.

Gümüş: Ay-Büyülerinde kullanılır.Yengeç burcunun rengidir ve tüm ay tanrılarının kutsal rengidir.

Sarı: Güven,ikna,toplumsal hayat(okul,iş)ve zihinsel güç ile ilgili büyülerde kullanılır.İkizler burcunun rengidir ve büyülerine güç verir.Üçüncü göz(alın çakrası)açımında kullanılır.

Beyaz: Tüm tanrıçaların kutsal rengidir.Şeytan çıkarma,meditasyon,temizleme işlemlerinde ve ruhani,doğruluk,olumluluk ve de yeni başlangıçlar ile ilgili büyülerde kullanılır.

Görüldüğü gibi renklerin önemini de görmüş olduk.Sırada ise beşinci adım var.Merak ediyor musunuz?Buyurun o zaman.

BEŞİNCİ ADIM:BÜYÜ

Kitap okuyup bilgilendik.Tamam.Araçları edindik.Tamam.Zamanı hesapladık.Tamam.Renkler konusunda da bilgilendik.O da tamam.O zaman sırada neden birkaç büyü örneği görmeyelim?

Verimlilik Büyüsü :
Verimlilik büyüsü;yapan kişinin hayatında daha başarılı olabilmesi için yapmış olduğu bir büyüdür.Her konuda verim almak ve faydalı olmak için çoğu Wicca tarafından yapılır.Eğer tabiatı seviyorsanız ve bitkilerle uğraşıyorsanız birazcıkta büyüye ilginiz var ise buyurun.

Malzemeler:
1 Adet (yeni alınmış yada yeni yapılmış) Yeşil Mum
9 adet karanfil tohumu.
Birkaç damla kanınız.
Ekim yapabileceğiniz bahçe,ya da topraklı alan(mümkün ise güneş ve de ay gören.)

Not: Altarınız ay ışığı gören bir yerde olmalıdır.

Yapılışı:
Ay'ın Balmumu(Waxing) yada Dolunay(Fullmoon) halinde gece yarısında Altarınıza yeni aldığınız mumu koyun ve etrafına ya da altına 9 adet karanfil tohumu ile süsleyin.Amacınıza odaklanın.Odaklanmanız bittiğinde birkaç damla kanınız ile mumu takdis edin.Takdis işleminiz bittikten sonra mumu karnınızın olduğu bölgeye getirin ve dokuz(9) kez şu sözleri söyleyin:

''Tohumu yapacağım büyü ile ekeceğim
Yaşam enerjim ile ona bir can vereceğim.''

Bu evrede mumu altarınıza ay ışını görecek şekilde koyun ve bir kibrit ile yakın.Ateş dans etmeye başladığı zaman dokuz(9) kez şu sözleri söyleyin.

''Ana Tanrıça'nın gücü adına
Onun kutsal isimlerinin gücü adına
Gümüş Ay'ın gücü adına
Yanan ateşin gücü adına
Tohumu yapacağım büyü ile ekeceğim
Yaşam enerjim ile ona bir can vereceğim''

Mumun yanmasına izin verin.Eğer söndürmeniz gerekirse asla nefesiniz ile üfleyerek söndürmeyin.Elinizi ıslatıp eliniz ile söndürün ve dikkatli olun.Mumu söndürdüğünüz de daha önce söylediğiniz üst kısımdaki dizeyi tekrar dokuz kez tekrar edin.İşiniz bitince mumu toprağa gömün ve yanına karanfil tohumlarını dizerek ekin.Tohumlar filizlendiğinde büyünüz işliyor demektir.

Not:Büyü tamamlandı diye çiçeklere su vermeyi ihmal etmeyin.Onlar sizin bir parçanız.
-Aldwynenar
Kaynaklar:

Witch's Circle - Maria Kay Simms
The Wiccan Mysteries - Raven Grimassi
Mastering Witchcraft - Paul Huson
The Encyclopedia of Witches and Witchcraft - Rosemary Ellen Guiley

Korunma Büyüsü :
Genellikle büyücülerin en sık kullandığı büyülerden birisidir.Negatif enerjiden,kara büyülerden,lanetlerden,istenmeyen varlıklardan inancınız ölçüsünde sizi koruyan bir büyüdür.

Malzemeler:

Altar(eğer yok ise kendinize bir rituel alanı yapabilirsiniz.)
4 Adet Mum(Renkleri korunmak istediğiniz olaylara göre değişir.Mavi:genellikle rüya sırasında korunmak amacıyla yakılır,Altın:Negatif enerjiden ve istenmeyen olaylardan,Siyah:Lanet,Kara Büyü,İstenmeyen varlıklardan)
Athame
Kadeh
Çeşitli Bitkiler(Biber genellikle düşmanlardan ve istenmeyen varlıklardan,karaman kimyonu yada fesleğen)
Daha etkili olması için:
Kedigözü Taşı
Kendi kanınız
Korunma amaçlı sigiller

Yapılışı:

Satürn'ün hükmettiği gece yarısında(witching hour)Altarınıza yada Rituel alanınıza seçmiş olduğunuz renkteki mumları yerleştirin.Kadehinizi koymuş olduğunuz mumların ortasına yerleştirin ve seçmiş olduğunuz bitkilerle çevreleyin.(daha etkili olması için seçmiş olduğunuz kedi gözü taşınıda kadehin önüne koyun.Eğer sigil yapmaya karar verdiyseniz sigilinizi kadehinizin altına gelmemek suretiyle istediğiniz yere yerleştirebilirisiniz.)Mumlarınızı yakın ve elinize athamenizi alın.Ellerinizi sanki kucaklar gibi açarak şu sözleri söyleyin.

(sözleri söylemeden önce etkili olmasını isterseniz ister athameniz ile ister steril bir gümüş iğne ile bir damla kanınızı kadehin içine damlatabilirsiniz)

''İçimdeki cesaretim gibi
Beni koruyan inancım gibi
Bu mumlarda adalet ile yanıyor
Acı ve bela benden uzak ol''

Tanrıların dualarınız duymasını bekleyin.İçinizde bir sıcaklık hissettiğiniz zaman eşyalarınızı toplayabilirsiniz.

Not:Bu büyü genellikle inancınız ve bilginiz dahilinde devam eder.Şunu unutmayalım ki hiçbir büyü sonsuz değildir.Ne zaman isterseniz tekrar yapabilirsiniz.

Bitkiler hakkındaki kaynaklar:Cunningham's Encyclopedia of Magical Herbs

Evet önce bir bakalım.Güzelce yapılan iki Wicca büyüsü.Peki ya kan?KAN MI?Evet kan.Çünkü kan insanın yaşam enerjisini barındırır.Sizde eğer kan görünce bayılmıyor iseniz ve yaşam enerjinizi amacınız için kullanmak isterseniz biraz fedakarlık yapmalısınız.Dikkatli olmayı da unutmayalım.

ALTINCI ADIM : KENDİ BÜYÜNÜZÜ KENDİNİZ YAPIN

Evet yanlış duymadınız.Sizde kendi büyülerinizi yapabilirsiniz.Tarihteki büyücülere büyü öğreten biri olduğunu mu sanıyordunuz?Bol bol bilgilenin,şiirler okuyun,sorgulayın ve araştırın.Sonrasında örnekler gibi kendi büyünüzü hazırlayın.

UYARI:ASLA AMA ASLA HİÇBİR CANLIYA ZARAR VERECEK BİRŞEY YAPMAYINIZ.ASLA BİLMEDİĞİNİZ ANLAMLAR TAŞIYAN BÜYÜLERİ VE RİTUELLERİ YAPMAYINIZ.SON OLARAK BÜYÜ YAPMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ BUNU DA SAKIN UNUTMAYIN.


Büyü ile ilgili olarak...

Arkadaşlar biliyorum ki bazı insanların büyüye eğilimi vardır ve bazılarımız büyüyü yanlış yargılar.Bazı konulara göz attığımızda Enochian alfabesi ile kısmet bağlayanlar,8 köşeli yıldız ve kuvars taşı ile insanı hasta edip öldürenler,utanmasa yıllardır internette saçmalık olarak gezinen sabun-saç büyüsü tarzında konu paylaşacak olanlar,bir teori öne sürüp kaynak benim diyenler...Lütfen buraya bilgi almaya gelenler için yanlış bilgiler vermeyelim.Şuna inanıyorum ki burada her çeşit insan var gerek din olarak gerek düşünce olarak birbirimizle ortak yönümüz olduğu kadar farklı yönlerimizde var ama hiçbirimiz yanlış bilgileri okumak,öğrenmek ve de eleştiriye maruz kalmak zorunda değiliz.Gerçekten ilgilenenler için büyü hakkında kısaca açıklama yapmak gerekirse;

Büyü Nedir?

Büyü inanç ile birlikle nesnelerin,sembollerin,tabiatın ve de sözlerin gücünü isteği gerçekleştirmek için yapılan eski bir sanat kavramıdır.

Büyüyü kimler yapar?

Büyü yapmak için herhangi biri olmak gerekmez.Kendiniz olun yeterli.Herkes büyü yapabilir.

Büyü yapmak uğursuzluk getirir mi?veya herhangi bir cin,iblis vb. gibi varlıkların musallat olmasına sebeb olur mu?

Cevap ikisine de hayır.Örnek olarak kendiniz ve ya birisi için sağlık büyüsü yapıyorsanız zaten pozitif bir amaç ile yapmış olduğunuz enerji akışlarından pozitif enerjiyle yararlanırsınız.Bu size huzur,refah,olumlu etkiler ve moral getirir uğursuzluk değil.Büyü yaparken de bir varlığın saldırması ya da musallat olması diye bir şey söz konusu olamaz çünkü büyüde bir nevi dua sayılır.Eski pagan kaynaklarında büyüler 'Cadıların Duası' olarak geçer ve bunu günümüzdeki birçok pagan yazmış oldukları kitaplarda belirtmiştir.

Büyü yapan insanlar neden diğer insanlara itici gelir?

İnsan bilmediği şeyler hakkında genellikle ön yargılı davranır.Genellikle büyücüler tarihte kötü bir şekilde resmedildiğinden bir nevi bilinçaltı ve psikolojik olarak etkilenen insanlar buna tahammül etmek istemezler.Normalde eski bir sanat olan büyünün yapılış felsefesi insana refah,huzur,istekleri yerine getirme,sağlık,güç,verimlilik getirmesinden kaynaklanır.Bazıları bu bilgiyi 'iyileştirebilen zihin öldürebilir de' kavramından yola çıkarak Kara Büyü kavramını çıkarmışlardır.Kara büyü zarar getirir ve hatta ölüme neden olabilir ama bir pagan felsefesi olarak 'ne yaparsan üç katı olarak sana geri döner' ve 'istediğini yapabilirsin birilerine zarar vermediğin sürece' kavramlarını görmezden gelerek kendilerine zarar verirler.

Büyü yapabilmek için illa bir büyü kitabı mı bulmak lazım?

Hayır.İnsanlar kendi büyülerini yapabilirler ama bunun için muazzam bir bilgi gereklidir.

Okuduğunuz için teşekkürler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://zihinokulu.yetkinforum.net
 
Yeni Başlayanlar için Büyü Dersleri
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YENİ 9.SINIF FİZİK PROĞRAMI DEVREDE
» 6.sınıf Matematik Görüntülü konu anlatımları(H.BURDA)
» YÖK'ten Katsayıya Karşı Yeni Formül

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Zihin Okulu :: Büyü , Tılsım , Vefk ve Dualar :: Maji / Büyü :: Yüksek Büyü-
Buraya geçin: