Zihin Okulu
Zihin Okulu

Parapsikoloji - Telekinezi - Astral Seyahat - Telepati - Meditasyon...
 
AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Kundalini Reiki

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
JiTeM
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 122
Kayıt tarihi : 04/04/11
Yaş : 25
Nerden : İstanbul

MesajKonu: Kundalini Reiki   Salı Nis. 05, 2011 2:40 pm

Şu an mevcut olan şifa ve kendini geliştirme sistemleri içinde belki de en sade ve basit olanı Kundalini Reiki’dir.Vücudun enerji kanallarının açılıp kuvvetlendirilmesi sayesinde, yalnızca niyet ederek Reiki enerjisine kanal olmak, kendinize ve başkalarına şifa vermek mümkündür.Kundalini Reiki Nedir?Kundalini ile vücudun belli şifa kanalları ve çakraları açılarak, evrensel enerjinin bir bölümü olan yerküre enerjisinin vücuda girişi kolaylaştırılır.Kök çakrası, yani kuyruksokumu yakınında bulunan enerji merkezi, Kundalini enerjisinin vücuda giriş yeridir.Kundalini enerjisine ‘Kundalini Ateşi’ de denir. Bu enerji, kök çakradan girer, bütün vücudun ana enerji kanallarını, çakralarını dolaşır ve taç çakradan çıkar.Bu enerji kanalı, kök çakradan başlayıp başın tepesindeki taç çakrada son bulur. Kundalini’nin açılması demek, belli bir süre sonunda, çakraların ve enerji kanallarının tam olarak temizlenmesi demektir.

TARİHÇEKundalini Reiki’yi dünyevi boyuta getiren, Ole Gabrielsen’dir.Mr. Gabrielsen bir Meditasyon Üstadı olup çalışmaları bütün dünyada pek çok kişiye esin kaynağı olmuştur.Kundalini Reiki, Mr. Gabrielsen’in Yükselmiş Üstatlardan Kuthumi ile uzun saatler sürmüş spritüel çalışmalarının ürünüdür. Üstat Kuthumi, İkinci Işık temsilcilerinden olup Koot Hoomi ya da K.H. olarak da bilinir. Taç Çakrayla ve Sevgi, Bilgelik ve Anlayış Tapınağıyla bağlantılıdır.Üstat Kuthumi, içinde bulunduğumuz bu değişim zamanında dünyevi bilgiyi arayanların ve bu bilgi birikimini bütünün yararına kullanacak olanların yardımına gelir. Bu Üstat, enerjilerini, fiziksel beden ile zihni şifalandırmak ve entelektüel kibir eğilimini aşmakta kullanır.Belirttiği amacı olan, Evrensel Bilincin, Barış, Işık ve Sevginin yayılmasına öncülük edecek Kundalini Aktivasyonu, geleceğe yönelik bir vaat olmayıp bunun şu anda gerçekleşmesi mümkündür. Kundalini Reiki büyük bir lütuftur ve Mr. Gabrielsen ile Üstat Kuthumi’ye bu olağanüstü armağan için teşekkür borçluyuz.

EK BİLGİYanlış Kundalini uyanışına uğrayan veya Kundalini enerjisi ile problemleri olan kişilere genellikle Kundalini Reiki ile yardım edilebilir.Kundalini Reiki öğrenmek istiyorsanız, önceden başka bir Reiki sistemine uyumlanmış da olsanız, bu tekniği öğrenmeye Kundalini Reiki 1 seviyesinden başlamalısınız.Bu ders notlarında bazı öneriler/kılavuz çalışmalar da bulacaksınız. Bunlar kesinlikle uymanız gereken “kanunlar” değildir. Zamanla ve enerjiyle çalışarak deneyim kazandıkça, bu sistemi kendinize ve çalışmaları birlikte yaptığınız kişilere en uygun biçimde nasıl kullanacağınızı keşfedeceksiniz.Burada sözü edilen uyumlamaları alırken, lütfen rahat bir sandalyede oturun. Ya kollarınızı sandalyenin kolçaklarına dayayın ya da ellerinizi avuç içleriniz yukarı bakacak biçimde bacaklarınızın üst kısmına yerleştirin. (İmkânınız varsa, uzanmanız daha iyi olur!)Kundalini Reiki 1. ve 2. seviye uyumlamaları sırasında gözlerinizi kapayın; rehberlerinizi ve Üstat Kuthumi’yi çağırarak uyumlamaya rehberlik etmelerini isteyin.Rahatlamak ve bu deneyimin keyfini çıkarmak dışında başka bir şey yapmanıza gerek yok. Uyumlama 20-30 dakika sürecektir. Bittiğini hissedebilir ya da uyumlama sırasında uyuyakalıp daha geç bir saatte uyanabilirsiniz. Bu normaldir.Kundalini Reiki 2. seviye uyumlamasından sonra, uyumlanmaya niyet etmeden önce, lütfen notlarda belirtilen Kundalini Reiki Meditasyonunu yapın.Herkesin uyumlanma deneyimi farklıdır. Bazıları hiçbir şey hissetmez, bazıları çok şey hisseder. Bir şeyler görenler bile olabilir. Sizin uyumlanışınız, sizin için en doğru biçimde gerçekleşecektir.Kundalini Reiki uyumlamaları sırasında enerjiyi ellerinizde ve bacaklarınızda çokça hissetmeniz ve seviye yükseldikçe bu durumun şiddetlenmesi normaldir. Eğer böyle bir his almıyorsanız da, merak etmeyin. Sizin için enerjiyi hissetmek biraz daha fazla zaman alacak demektir ama bu bir sorun oluşturmaz.Kundalini reiki oldukça sade ve oldukça etkili bir şifa sistemidir. Temeli vücuttaki şifa kanallarının ve chakraların açılması ve niyet ederek kendimize yada başkalarına şifa vermeye dayanır.Bizler yerküre enerjisini 1. chakradan (kök chakra) vücudumuza alırız. Bu enerji tüm chakraları ve ana enerji kanallarını dolaşarak tepe chakaradan çıkar. Kundalini enerji kanalı kök chakrada başlar ve tepe chakrada son bulur. Kundalininin açılmasıyla chakralar tam olarak temizlenir ve enerji kanalları açılır. Bu şekilde vücuda giren yerküre enerjisi artar, bu enerji chakraları daha çok besler ve devam ettiği enerji kanallarını açar. Kundalini enerjisine kundalini ateşi de denir.Kundalini Reiki Mr.Ole Gabrielsen tarafından dünyaya tanıtılmıştır. Mr.Ole Gabrielsen Danimarkalı bir meditasyon masterıdır. Mr.Ole Gabrielsen ile Master Kuthumi'nin yaptığı çalışmalar ve ruhani bilgi alışverişleri sayesinde Kundalini Reiki tekniği doğmuştur. Şu ana kadar Kundalini Reiki uygulayıcıları bunun büyük faydalarını görmüşlerdir ve tüm dünyada büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır.KUNDALİNİ REİKİ EĞİTİMİ

Kundalini Reiki eğitimi inisiyasyonla gerçekleşen bir eğitimdir. Yani Reiki'de olduğu gibi Kundalini Master'ın sizi bu enerjiye uyumlaması gerekmektedir. Bir Kundalini Master tarafından uyumlanmadan Kundalini Reiki enerjisini kullanamazsınız.Kundalini Reiki 3 eğitimden oluşmaktadır.

Kundalini 1: Birinci inisiyasyonla verilen eğitimdir. Bu inisiyasyonda şifa kanalları ve chakralar açılır,vücut Kundalini 2 için hazırlanır. İnisiyasyon oldukça güçlüdür ve kişinin enerji kanallarını oldukça yoğun etkiler. Usui Reiki 1,2,3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Bu inisiyasyonla birlikte şifa teknikleri, uzağa enerji gönderimi öğretilir. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.Kundalini 2: Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, kundalini uyandırılır ve kundalini ateşi yakılır. Ana enerji kanalının açıldığı bu inisiyasyonda Kundalini Solar Plexus chakrasına ulaşır. Öğretilen özel bir meditasyon ile çok kısa zamanda Kundalini ateş enerjisi yükseltilir. Sonuçta bütün chakralar açılır ve temizlenir, enerji sistemi aydınlatılır. Vücut Kundalini 3 için hazırlanır. Kundalini 2, Kundalini 1'den en az 2 gün sonra verilmelidir.25 dakika süren bir inisiyasyondur.Kundalini 3: Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün chakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe chakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir. Kundalini 2 inisiyasyonundan en az 5 gün sonra yapılmalıdır. 25 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini Reiki Faydaları

Özellikle alt chakra sorunları olan insanlarda (kök chakrası- Sakral Chakra ve Solar Pleksus chakra) oldukça etkilidir.

Kısa sürede şifalandırma işlemi tamamlandığından zaman sorunu yaşayan kişiler için caziptir.

Ancak bu eğitimi almadan önce temel klasik eğitim kabul edilen Usui Reiki 1.aşama eğitimi alınmış olması önerilir.Kundalini Reiki Nedir Nasıldır....Kundalini, kuyruk sokumu kemiğinde uyuduğuna inanılan ve niyetle uyarılabilen çok güçlü bir enerjidir. Kundalini ne kök çakradan giren yer küre enerjisidir, ne de tepe çakradan giren evrensel enerjidir. Kundalini, kuyruk sokumundaki sakrum kemiğinde uyur vaziyette bulunan manyetik etkili ve çok yoğun bir enerjidir. Kök çakranın sakrum ile, kundalinini de yer küre enerjisi ile karıştırılmaması gerekir.Kök çakra bacaklar arasında bedenin en alt noktası olarak tarif edilen yerde bulunur. Bu nokta cinsel organlar ile makat arasındadır ve sakrumdan farklıdır. Sakrum kök çakra ve cinsel çakranın ortasındadır.Kundalininin uyandırılması ile kundalini vücutta dolaşan bir tren gibidir. Kök çakra enerjisini alır, omurga boyunca vücudun arka kısmından tepeye kadar çıkar, tepe çakrayı açtıktan sonra vücudun ön kısmından tepe çakradan gelen kozmik enerji ile kök çakraya kadar iner. Kundalini yol boyunca var olan tüm blokajları aşar ve çakraları taşıdığı eneji ile besler.Bu blokajları açılması sırasında eski anıların canlanması, travmaların tekrar su yüzüne çıkması ya da kronik hastalıkların tekrarlaması mümkündür.Kundalini gerekli temizliği yaptıktan sonra problemler ilelebet ortadan kaybolacaktır.SAĞ, SOL VE ORTA KANALLARKundalini vücudumuzda 3 kanaldan akar. Omurga boyunca ilerleyen merkez kanal haricinde vücudumuzun iki yanında bulunan ve bizim duygusal/fiziksel dengemizi ayarlayan iki adet yardımcı kanal vardır. Bu kanallar çin geleneğindeki yin ve yang�a denk gelirler ve bizim erkek/etken ve dişi/edilgen yanımızı temsil ederler. Enerjinin bu iki kanalda dengeli bir şekilde akması ve hiç birinin diğerinden daha ağır basmaması bizim dengede kalmamız için gereklidir.Sol kanal: Sol kanal kök çakradan başlar ve burun deliğinden 3. göze ulaşarak oradan merkez kanala karışır. Bu kanal bizim duygusal/edilgen yönümüz ile ilgilidir. Enerjinin bu kanalda düzgün olarak akması bizim daha duygusal ve duyarlı bir hal almamıza sebep olur. Her şey olgunlukla karşılanır ve olaylar oluruna bırakılıp gözlemlenir. Gerektiğinde de hamle yapılır. Bu kanal ay kanalı olarak da adlandırıldığı için daha çok gece vakti yapılan meditasyonlar, dinlenen hafif müzikler ile canlandırılabilir. Bu kanaldaki enerjide yaşanan aşırılıklar bizim aşırı derecede dugusallaşmamıza, melankolik bir ruh haline girmemize, kendimizi zayıf ve duygusal destek ihtiyacında hissetmemize hatta depresyona girmemize sebep olur. Bugünde yaşamak yerine sürekli olarak geçmişin tatlı anıları canlandırılır. Enerjinin bu kanala kayması erkeklerde hormonal problemlere neden olur.Sağ kanal: Sağ kanal bizim etken/aktif yanımızdır. Cinsel çakradan başlar ve 3. göze ulaşarak oradan merkez kanala karışır. Enerjinin bu kanalda düzgün olarak akması bizim olaylar karşısında harekete geçme isteğimizi artmasına sebep olur. Doğal bir hareket isteğimiz vardır. Fiziksel olarak canlı ve coşku doluyuzdur. Enerjinin bu kanalda gereğinden fazla olması aşırı fiziksel aktiviteye ve beraberinde tükenmeye sebep olacaktır. Sürekli bir gelecek endişesi, sabırsızlık ve agresyon ortaya konur. Bugünde değil hep yarında yaşanır. Bu kanal güneş kanalı olarak adlandırıldığından gündüz vakti yapılan fiziksel aktiviteler ve dinlenen vurmalı/ritmli müzikler ile canlandırılabilir.. Kadınlarda bu kanalın daha aktif olması ve enerjinin buraya kayması hormonal dengesizlikler yaratır.Orta kanal: Orta kanal bizim doğal merkezimizdir. Duygu/düşünce arasındaki denge yerine oturmuştur. Ne zaman harekete geçeceğimizi ne zaman beklememiz gerektiği konusunda bir iç görüye sahibizdir. Erkek ve dişi özelliklerine sahip olmamıza ve bunlar kişiliğimizde oturmuş olmasına rağmen onları gösterme/kanıtlama gereği hissetmeden yaşarız .REİKİ NEDİR?Reiki etrafımızı saran, bizim yaşamımızı başlatan ve sürdümemizi sağlayan evrensel yaşam enerjisini şifa maksadı ile kullanmamıza olanak sağlayan bir tekniktir. Elleriniz ile problem yaşanan bölgeye dokunarak o bölgedeki doğal enerji dengesini sağlayarak iyileşmeyi başlatırız. Eğitim 3 seviye halinde verilir.ÇAKRALAR VE ENERJİ SİSTEMİEnerji bedenimiz 7 adet katmanıdan oluşmuştur. Her katmanda da 7 adet temel enerji merkezi vardır. Çakralar adı verilen enerji merkezleri aracılığı ile bu katmanlar arasındaki enerji akımı sağlanır. Enerji katmanları arasında enerjinin geçişini kontrol eden mühürler vardır. Bu mühürler kişi hazır olmadan daha yüksek bilinç seviyelerine açılmasını engeller. Usui Reiki inisasyonunda katmanlar arasındaki mühürler kaldırılarak insanın daha yüksek katlara açılması sağlanır. Kundalini Reiki�de ise bu mühürlere dokunulmaz ve enerji bedenin ilk katmanı olan meridyen sistemindeki enerji seviyesinin artması sağlanır. Kundalini kanalı temizlenir ve kundalini uyandırılır. Meridyen sisteminde var olan enerji bir süre sonra taşarak Meridiyen sistemi ile Duygusal katman arasındaki mühürleri kaldırır.Bu kendini duygusal coşku hissi ile belli eder. Duygusal enerji tepe noktaya ulaştığında Duygusal katman ile Zihinsel katman arasındaki mühürü kaldırır ve zihnimiz ve düşüncelerimizin sınırlarını aşmamızı sağlar. Zihinsel katman ile Astral katman arasındaki mühürler aşıldığında yep yeni gerçekliklere açılırız. 7. katmandaki mühür kalktığında artık kişisel sınırlarımızın dışına taştığımız için ben�lik bilinci kaybolur. Buna doğu felsefelerinde Nirvana�ya Ulaşma ya da Aydınlanma adı verilir.Kundalini uyanması ya da reiki masterlığı aydınlanma değildir. Sadece aydınlanma yolunda atılmış birer adımdır.

Kundalini Belirtileri Ve SeptomlarıKUNDALİNİSİ BEKLENMEDİK ŞEKİLDE SERBEST KALAN BİR ÇOK İNSAN, NELERİN OLDUĞUNU BİLMİYOR, VE BU ÇOK BOYUTLU DÖNÜŞTÜRÜCÜ İŞLEM İLE İLGİLİ YAYGIN OLAN SOSYAL BİLGİSİZLİK, ÖZELLİKLE SEMPTOMLAR FİZİKSEL OLDUĞUNDA, SEMPTOMLARI FARK EDECEK TIBBİ VEYA ALTERNATİF SAĞLIK UYGULAYICILARI VEYA RUHSAL DANIŞMANLAR BULMAYI ZORLAŞTIRIYOR.BİR ÇOK İNSAN YÜKSELEN KUNDALİNİNİN HER TÜRDE MİSTİK, PARANORMAL VE SİHİRLİ MANZARALARA KAPILARI HIZLA AÇTIĞINI BİLİYOR, ANCAK ÇOK AZ KİŞİ BUNUN AYRICA BEDENİ DRAMATİK BİR ŞEKİLDE ETKİLEDİĞİNİ KAVRIYOR.

Bir çok insan garip hastalıklar, radikal zihinsel, duygusal, psişik, ruhsal ve yaşam tarzı değişiklikleri bildiriyor. Doktorlara, şifacılara, danışmanlara vs giden ve hayal kırıklığına uğrayanların hikayelerini tekrar tekrar işitiyoruz, bu danışmanlar, doktorlar, şifacılar ne durumu anlayabiliyor, ne de yükselen Kundalini tarafından hızlandırılan sayısız ağrılara ve problemlere yardımcı olabiliyor.Aşağıdakiler yükselen Kundalininin genel tezahürleridir :* Kas seğirmeleri, kramplar veya spazmlar

* Enerjinin hızla akması veya bedende dolaşan yoğun elektrik

* Kaşınma, titreşme, iğne batması, karıncalanma, tüylerin ürpermesi duyumları

* Yoğun sıcaklık veya serinlik

* İstenmeden yapılan bedensel hareketler (çoğunlukla meditasyon, dinlenme veya uyku sırasında gerçekleşir) ; sıçrama, ürperme, titreme, sallanma ; bazı duruşlara yönlendiren içsel bir kuvveti hissetme veya kişinin bedenini olağan olmayan şekillerde hareket ettirmesi (sara, rahatsız bacak sendromu (RLS) veya PLMD olarak yanlış teşhis konabilir).

* Yemek yeme ve uyku modellerinde değişiklikler

* Aşırı hiperaktiflik vakaları veya tersine, aşırı yorgunluk

* Artan veya azalan cinsel arzular

* Başağrıları, kafatasında basınç

* Hızla atan kalp, göğüste ağrılar

* Sindirim sistemi problemleri

* Kol ve bacaklarda uyuşukluk veya ağrı (özellikle sol ayak veya bacak)

* Herhangi bir yerde ağrılar ve blokajlar ; çoğu zaman boyun ve sırtta

* Duygusal patlamalar ; hızlı ruh hali değişiklikleri ; aşırı üzüntü, öfke, depresyon

* Kasten yapılmayan ve kontrol edilemeyen kendiliğinden sesler çıkarma ( kahkaha ve ağlama dahil)

* İçsel ses veya sesler işitme, klasik olarak flüt, davul, şelale, kuş sesleri, vızıldayan arılar, ama ayrıca bunlar kükreme, yıldırım gibi gürültüler olabiliyor ya da kulakların çınlaması

* Zihinsel karışıklık ; konsantre olmada zorluk

* Değişik bilinçlilik halleri ; artan farkındalık, kendiliğinden trans haline girme, mistik deneyimler (eğer bireyin önceki inanç sistemi, bu deneyimler tarafından tehdit ediliyorsa, ruhsal denge bozukluğuna neden olabilir)

* Başta sıcaklık, garip aktiviteler, ve/veya mutluluk dolu hisler, özellikle taç bölgesinde.

* Esriklik, kendinden geçme, coşku, büyük mutluluk, aşkınlık, vecit hali, sevinç, neşe, sevgi, huzur ve şefkat

* Psişik deneyimler : duyular dışı algılama ; beden – dışı deneyimler ; geçmiş yaşam anıları ; astral seyahat ; auraların ve çakraların direkt farkında olma ; içsel sesler, rüyalar veya vizyonlar vasıtası ile ruhsal rehberler ile temas ; şifa verici güçler

* Artan yaratıcılık : müzik, sanat, şiir vs ile kendini – ifade ve ruhsal iletişimde yeni ilgi alanları

* Artan anlayış ve hassaslık : kişinin kendi özüne içgörü, ruhsal gerçeklerin daha derin anlayışı, kişinin çevresinin keskin farkındalığı (başkalarının duygusal atmosferini algılama dahil)

* Aydınlanma deneyimleri : daha geniş bir realitenin direkt Bilişi ; aşkın farkındalıkBazı insanlar bize, “Kundalini” kavramını yabancı bulduklarını ve bunu sadece “uyanış” olarak adlandırmayı tercih ettiklerini söyledi, bu bizim için de uygun. Ancak, temas kurduğumuz bir çok insan için, Kundalini açıklaması, onların deneyimlerini kabul etme ve bunlarla çalışmada önemli bir çerçeve sağlıyor. Her birimiz ruhsal bilgeliğimizi yorumlama, onurlandırma ve tanımlamanın eşsiz yoluna sahibiz. Gerçeği bilmek veya ifade etmek için sadece tek bir yol olmadığına inanıyorum. Nereye ***ürürse ***ürsün, kendi yolumuzda açık bir kalbe sahip olmanın ve inançlı olmanın daha önemli olduğuna inanıyorum.Ayrıca bize, ruhsal uyanışa çok uygun olan İlahi ile birliği veya Tanrı – kavrayışını neden daha fazla vurgulamadığımız soruluyor. Herkesin deneyimleri ve mistik deneyimleri ile ilgili yorumları farklı ve çok kişisel olduğu için, hiç kimseyi dışarıda bırakmamak için, sadece “uyanan bilinçlilik” veya “aşkınlık halleri”nden söz ediyoruz. Değişik dini inançları olan insanlar bu çeşit kendi deneyimlerini anlatıyorlar. Bazıları Tanrı, Mesih, Tanrıça, Kutsal Olan, Ruh, Allah veya sadece hepimizin dahil olduğumuz Bir, Bütün diyor.Ayrıca, bazı insanlar için derin ruhsal kavrayışlar, diğer belirtiler ve semptomlardan aylar veya yıllar sonra gerçekleşiyor. Açıkça ruhsal doğada deneyimlere sahip olan bireyler genelde, bunların nasıl etiketlendiğine bakmaksızın, işlemi bütünleştirebiliyor ve yararlanabiliyorlar. Ancak, hastalık veya tekin olmayan psişik fenomenler olarak görünen şeyleri deneyimleyenler, hasta veya deli olmadıklarını anlayana kadar alarm durumunda oluyorlar. Ve hatta aydınlatıcı ve güzel deneyimler o kadar güçlü olabiliyor ki, insanlar akıl sağlıklarından şüpheye düşüyorlar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://zihinokulu.yetkinforum.net
 
Kundalini Reiki
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Zihin Okulu :: Evrensel Enerji :: Reiki-
Buraya geçin: